لیست قیمت خدمات

لیست خدمات کارگزاری (به همراه قیمت)

مرکز تجاری ایران و هند

مرکز تجاری ایران و هند با همکاری شریک تجاری هندی خود با سابقه­ ۲۵ ساله آماده است تا با در اختیار گذاشتن زیرساخت­ های خود در ۱۱ شهر اصلی هند خدمات صادراتی خود را به شرکت­های ایرانی ارائه کند.

یکی از نیازهای ضروری شرکت­ها در امر صادرات داشتن کارگزار تخصصی در بازارهای هدف است. مرکز تجاری ایران و هند با ارائه­ی خدمات متنوع  بازرگانی و حقوقی، در خدمت شرکت های ایرانی خواهد بود.

سعی ما این است با برداشتن موانع پیش رو، در مسیر صادراتی به کشور هند با کیفیت ترین خدمات را ارائه دهیم تا شرکت­ها بتوانند با خیال راحت در مسیر صادرات به پر جمعیت­ترین کشور جهان قدم بردارند.

مرکز تجاری ایران و هند با تفکیک نوع همکاری­ و استخراج هزینه­های خدمات، یک منوی شفاف را به مشتریان ارائه می­کند. اگرچه این لیست بخشی از خدمات ما در این مرکز تجاری است اما سعی شده است موارد مهم ذکر شود.

در اینجا نوع همکاری به چهار قسم ۱. یافتن شریک تجاری در هند ۲. یافتن توزیع کننده محصول ۳. انتقال تکنولوژی تا تولید تحت لیسانس ۴.خدمات ثابت مرکز، تقسیم کرده­ایم که شما می­توانید به تناسب علاقه­مندی و نیاز شرکت خود هر یک از موارد زیر را انتخاب کنید.

۱. یافتن شریک تجاری:

در این روش ما برای شما بهترین گزینه­ی همکاری بلند مدت در هند را پیدا می­کنیم و با برگزاری جلسات مشترک کمک می­کنیم تا به یک قرارداد حرفه­ای برای راه اندازی یک تجارت مشترک با طرف هندی خود برسید. در این حالت به تناسب خواسته و نوع محصول شما، شریک تجاری شما در هند می­تواند سرمایه­گذار، شریک و سهامدار(Joint Venture)، توزیع کننده یا خریدار تکنولوژی شما باشد که به انتخاب خود یکی از این مسیر­ها برای شما پیگیری و نهایی خواهد شد.

در این مدل ما دو روش برای پرداخت حق الزحمه مرکز تجاری ایران و هند را به شما پیشنهاد می­کنیم:

روش۱: روش  پرداخت یکباره

در صورتی که سرمایه گذاری مشترک(به هر نحوی که توافق می شود) در زمان امضای قرارداد نهایی تلقی شود در این حالت طرفین معامله (پروژه اتصال) در زمان امضای نهایی قرارداد که خود را متنفع از پروژه چه بصورت بلند مدت و چه کوتاه مدت قلمداد می­کنند، می­بایست مجموع حق الزحمه­ی مرکز را نیز هنگام امضای قرارداد با شرکت هندی به مرکز تجاری ایران و هند پرداخت کنند. که مبلغی بصورت پیش پرداخت در زمان آغاز پروژه و مابقی آن هنگام امضای نهایی قرارداد دریافت خواهد شد.

روش۲: روش پرداخت فرآیندی

اگر سرمایه گذاری مشترک در یک فرآیند قرار است اتفاق بیافتد روش پرداخت مجموع هزینه ها را می­توان بصورت زیر در نظر گرفت.

مبلغی در زمان امضای قرارداد نهایی سرمایه گذاری مشترک با شرکت هندی انجام می گیرد بعلاوه تعهد پرداخت ۲ درصد از مبالغ کل فروش انجام شده توسط شرکت ایرانی که در طول مدت سرمایه گذاری مشترک در هند می بایست بعد از هر فروش قطعی تسویه شود.

۲. یافتن توزیع کننده­ ی محصولات:

در این مدل ما برای فروش محصولات شما در بازار هند بهترین توزیع کننده را که مورد تایید شما قرار گیرد انتخاب کرده و بعد از انجام مذاکرات مستقیم شما با شرکت توزیع کننده و توافق جزئیات، قرارداد نهایی را منعقد می­کنیم. حق الزحمه­ ی مرکز تجاری ایران و هند در این حالت به دو صورت دریافت می­شود:

روش۱ : مبلغی هنگام شروع پروژه و ۵ درصد مبلغ فروش از هر تراکنش فروش

روش۲: مبلغی هنگام شروع پروژه و مبلغ اصلی هنگام انعقاد قرارداد توزیع کنندگی با طرف هندی (در این حالت بعد از دریافت مبلغ دوم درصدی به عنوان Success fee دریافت نمی­شود و کار برای مرکز تجاری تمام شده تلقی می­شود)

۳. انتقال تکنولوژی یا تولید تحت لیسانس

در این روش مسیری ایجاد می­شود که شرکت ایرانی صاحب فناوری بتواند دانش یا بخشی از فناوری خود را در یک قالب رسمی، حقوقی و قابل دفاع به طرف هندی واگذار کند؛ یا با ایجاد یک همکاری مشترک با تولید کننده ­ی هندی حق تولید محصول خاص خود (لیسانس) در بازار هند را بفروشد. مرکز تجاری هند از بازاریابی تا انعقاد قرارداد نهایی، کارگزار شما خواهد بود و در کلیه فرآیندها تا رسیدن به قرارداد نهایی نظرات شرکت ایرانی مستقیما دخیل خواهد بود. حق الزحمه­ ی مرکز بصورت مبلغی هنگام شروع پروژه و الباقی نیز هنگام امضای قرارداد نهایی، از طرف ایرانی دریافت خواهد شد.

موارد ۱ تا ۳ در جدول زیر خلاصه شده است:

ردیف

نوع خدمت

روش پرداخت و میزان حق الزحمه

۱

تشکیل سرمایه گذاری مشترک با یک شرکت هندی

مبلغ پیش پرداخت و  باقی مانده هنگام امضای نهایی قرارداد مشارکت با طرف هندی

مبلغ پیش پرداخت بعلاوه تعهد پرداخت ۲ درصد از مبالغ کل هر تراکنش فروش

۲

یافتن توزیع کننده محصول در بازار هند

مبلغ پیش پرداخت + ۵% از هر تراکنش فروش

مبغل پیش پرداخت + مبلغ اصلی هنگام امضای قرارداد نمایندگی با توزیع کننده­ ی هندی

۳

ایجاد مسیر انتقال تکنولوژی یا تولید تحت لیسانس در هند

مبلغ پیش پرداخت + مبلغ اصلی در زمان امضای قرارداد نهایی

۴. خدمات ثابت مرکز

این خدمات شامل خدمات بازرگانی، حقوقی و دفتری است که به تناسب علاقه­ مندی شرکت­ ها می­ توانند از لیست زیر مواردی را انتخاب کنند. برای هر یک از این خدمات شرح جزئیات و یک توافقنامه رسمی امضا خواهد شد تا مطابق آن شرکت­ها بدانند در قبال پرداخت هزینه، چه مواردی را دریافت می­کنند. سعی ما این است که با کیفیت­ترین خدمات را به شرکت­های ایرانی عرضه کنیم و برای اینکار با بهترین مجموعه­های هندی اتصال کاری برقرار کرده ایم.

برخی دیگر از خدمات مرکز که اینجا ذکر نشده (یا هر سوال دیگری) را می­توانید از ما سوال کنید تا در مورد هر موضوع، پاسخ مرتبط و مناسب خدمتتان ارسال شود.

لازم به توضیح است که مبالغ تعیین شده­ در جدول زیر برای شرکت­های ایرانی پایین­تر از معادلی است که از شرکت­های خارجی و حتی شرکت­های هندی دریافت می­کنیم.

جدول خدمات ثابت مرکز تجاری ایران و هند

ردیف

خدمت

قیمت (دلار)

۱

تهیه پیش نویس کلیه اسناد تا زمان انعقاد جوینت ونچر از جمله تفاهم نامه، قرارداد سرمایه گذاری مشترک

۲۵۰۰

۲

راه اندازی یک شرکت مشترک جدید در هند به همراه دریافت شماره حساب بانکی در هند

۶۰۰۰

۳

بازاریابی مستقیم با استخدام یک نیروی ثابت در دفتر مرکز تجاری ایران در دهلی نو

۲۰۰۰۰ (سالیانه)

۴

مشاوره های تخصصی حقوقی با وکلای برجسته هند

۱۰۰ (ساعتی)

۵

استعلام و اعتبارسنجی شرکت های هندی به صورت رسمی با ارائه تاییدیه

۳۰۰-۵۰۰ (برای هر شرکت هندی)

۶

برگزاری نشست های تجاری B2B با سه شرکت مرتبط و علاقه­مند هندی

۶۰۰ + ۴ درصد از فروش

۷

مطالعه بازار (۲۰ تا ۱۰۰ صفحه)

۱۵۰۰۱۰۰۰۰

۸

وبینار

۸۰۰

۹

ارائه خدمات اداری شامل پاسخگویی به مشتریان، دریافت فکس و نامه، پاسخگویی تلفنی، آدرس دفتر

۳۰۰۰ (سالیانه)

 

اخذ مجوزها و گواهینامه های مورد نیاز برای واردات یک محصول به هند

(بر اساس نیاز بخش های مختلف تقسیم بندی شده است)

ردیف

محصول

نوع مجوز

هزینه دریافت گواهی واردات (دلار)

۱

حوزه سلامت

مجوز دارو و آرایشی بهداشتی

۴۷۰۰

۲

حوزه استیل و فولاد

گواهی فرآیند مانیتورینگ واردات فولاد به هند

۷۰۰

۳

حوزه صنایع غذایی و کشاورزی

گواهی های امنیت غذایی هند

۷۰۰

۴

الکترونیک و کالاهای حوزه فناوری اطلاعات

کالاهای این حوزه نیازمند ثبت نام و دریافت گواهی های مورد نیاز واردات به هند است

۴۷۰۰

۵

محصولات مختلف

گواهی استاندارد هند (BIS)  *

(به محصول و نوع واردات وابسته است)

۶۰۰۰

*هزینه گواهینامه BIS بر اساس کاربرد آن جداگانه خواهد بود و این مبلغ تنها هزینه­ ی کارگزاری آن است