وزیر امور خارجه هند: آمادگی هند برای ارسال فوری واکسن‌های تعهد داده شده

home_corporation_wrapbg4

به گزارش خبرگزاری فارس، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در رأس هیأتی وارد نیویورک شد، در حاشیه هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، سه‌شنبه با «سوبرامانیام جایشانکار» وزیر امور خارجه هند دیدار و گفت‌وگو کرد که طرفین ضمن مرور روابط دوجانبه و تبادل نظر در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی، بر ضرورت گسترش رایزنی‌ها برای ارتقای روابط تجاری و نهایی کردن مذاکرات در جریان در خصوص تامین واکسن تأکید کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای همکاری و برگزاری کمیسیون‌های مشترک کنسولی و اقتصادی، بر ضرورت نهایی شدن موافقتنامه تجارت ترجیحی بین دو کشور و همکاری در حوزه انرژی تأکید کرد.

جایشانکار وزیر امور خارجه هند نیز در این دیدار آغاز روند عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای را تبریک گفت و از وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر به دهلی نو مجددا دعوت کرد.

وی همچنین آمادگی دولت متبوع خود را برای ارسال فوری واکسن‌های تعهد شده و در حال مذاکره اعلام کرد که پیش از این قرار بود هند اقدام به ارسال واکسن به ایران کند که اعلام شد به دلیل نیاز داخلی این کشور و به دستور مقامات قضایی این کشور از ارسال واکسن به ایران جلوگیری شد. سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در همین خصوص دلیل انصراف هند از فروش واکسن کرونا به ایران را نیاز به واکسن به دلیل افزایش شیوع بیماری در این کشور عنوان کرد.

#واکسن #کرونا # هندوستان #سازمان_ملل #صادرات #واردات

منبع خبر

.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.